Melek Yüksekokulumuzda Mezuniyet Heyecanı

Melek Yüksekokulumuzda Mezuniyet Heyecanı

Meslek Yüksekokulumuzdan mezun olan yaklaşık 155 öğrenci için, mezuniyet töreni düzenlendi. Hisarcık Kapalı Pazar Alanında düzenlenen Mezuniyet Törenimiz, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Öğretim Görevlisi Ahmet DANIŞ, “Hisarcık Meslek Yüksekokulu olarak gayret içerisinde olduk ve daima olacağız Eğitim seviyemizi yükseltmenin yanında öğrencilerimize daha fazla sosyal imkan sunmak için çalışmalar yapmaktayız. Bu sene yapmış olduğumuz Teknik, Kültürel geziler, ve okul içi etkinlikler bunun en güzel örnekleridir. Önümüzdeki eğitim öğretim döneminden itibaren Meslek Yüksekokulumuza Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri bölümü ile Tapu ve Kadastro bölümlerinin açılmasını sağladık. Bu aşamada desteklerini gördüğümüz Rektörümüz Prof.Dr. Remzi GÖREN’e, Belediye Başkanımız Fatih ÇALIŞKAN’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki kısa bir süre sonra Meslek Yüksekokulumuz açmış ve açmış olacağı bölümleri ile ön plana çıkacak ve arzu edilen öğrenci sayısına ulaşacaktır. Çok Değerli Öğretim Elemanı meslektaşlarım, Öğrencilerimizin mesleki yeterliliğine ulaşması için gösterdiğiniz özveri için hepinize çok teşekkür ederim. Ne güzeldir ki öğrencilerimizle yeri geldiğinde eğitmen, yeri geldiğinde arkadaş ve bir aile olabilmeyi bildik ve öğrencilerimizin kıymetli yakınları, sizlerin büyük fedakarlıklarla yetiştirdiğiniz evlatlarınızı bugün okulumuzdan mezun ediyor ve mücadele dolu gerçek hayata yolcu ediyoruz. Bu hayatta onlara başarılar diliyoruz.

Sizin çocuklarınız bizim artık arkadaş ve kardeşlerimizdir. Değerli veliler sizlerden ricam bu mücadelede sabırla destek olmanızdır.  Sizlerin düzgün, düşünceli, iyi niyetli, temiz evlatlar yetiştirdiğiniz için minnettarız. Eli öpülesi değerli velilerimize çok teşekkür ederim. Evet sevgili öğrencilerimiz bugün sizlerin özel günü ve evet reklamlar bitti başrolde sizlerin olduğu bir hayatınız var artık. Bu hayatta yeri gelecek çok üzülecek, yeri gelecek işsiz kalacak, yeri gelecek yalnız olacaksınız, ama unutmayın ki bütün bunlar sizi güçlendirecek ve hayata daha sıkı tutunmayı öğreneceksiniz. Küçük bir ilçede kocaman yürek oldunuz. İlçemize renk getirdiniz. Kahkahalarınız yürekleri şenlendirdi. En güzel dostlukları burda kurdunuz, En güzel sohbetleri burada yaptınız, en büyük hayallerinizi burada oluşturdunuz Ama artık sizleri yepyeni bir hayata uğurluyoruz Unutmayın ki sizler bu ülkenin Mehmetçiği, iş insanı olmanın yanı sıra anne ve baba adayısınız. Yani ülkenin temeli sizler olacaksınız sizler sevgi, saygı dolu, hoşgörülü Vatanına ve Milletine sahip çıkan Atatürk ilke ve inkılaplarını bilen ve koruyan adaletli ve barışçı insanlar olun ki ülkemiz güzel kalsın. Milletimiz huzur ve mutluluk dolsun. Sevgili Mezunlarımız sizler bizim gurur kaynağımızsınız Aileniz kadar bizler de sizler için dua ediyoruz. Başarılarınız daim yolunuz her zaman açık olsun”.  diye konuştu. 

Hisarcık Belediye Başkanı Fatih ÇALIŞKAN: “Kısa bir süre sonra Meslek Yüksekokulumuzdan mezun olup gideceksiniz. Asıl sınav bundan sonra başlıyor. İnşallah bundan sonraki yaşamınızda Türkiye sevdalısı pırıl pırıl bir nesil olarak memleketimize ve beşeriyete farklı yol ve görevlerde hizmet edecek, bizlerin ve ailelerinizin gurur kaynağı olacaksınız. Sizler bizler için memleketimize 2 seneliğine gelmiş birer misafir ya da öğrenci değil, hepimizin birer evladı, kardeşi, ailelerinizin kıymetli birer emanetisiniz. Biz bugüne kadar sizlere hep bu bilinç ve şuurla yaklaştık ve evlatlarımıza da bunu aşıladık. Belediye olarak imkanlarımız dahilinde öğrenci kardeşlerimizin hep yanında olduk ve sizden sonra gelecek olan kardeşlerimizin de her daim yanında olacağız. Burada birlikte geçirdiğimiz zaman içerisinde hüznüyle, sevinçleriyle geride kalan iki sene sonunda bugün gerçekleştirmiş olduğumuz mezuniyet töreninin bir bitiş değil, aksine güzel dostlukların, sağlam arkadaşlıkların bir başlangıcı olmasını temenni ediyor, Hisarcık Belediye Başkanı, bir büyüğünüz, bir abiniz olarak burada her daim sonuna kadar açık bir kapınız olduğunu da unutmamanızı istiyor, bundan sonra ki hayatınızda hepinize başarı ve muvaffakiyetler diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” diye konuştu.

 

Törende dereceye giren öğrencilere, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih ÇALIŞKAN, İlçe Jandarma Komutanı Hakan ÖZGÜL, Hisarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Ahmet DANIŞ, Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Arif Emre ŞEN,  Bölüm Başkanları Öğretim Görevlisi Hüseyin YILMAZ, Öğretim Görevlisi Sezai BÜLBÜL, Öğretim Görevlisi Mevlüt KIRIKÖZ, Öğretim Görevlisi Yeter AKKAYA, tarafından plaket verildi. Törene Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Ali VAR, İlçe Emniyet Amiri Mehmet AKBULUT, Özel İdare Müdürü Mevlüt ERKUL, Yazı İşleri Müdürü Ali KÖSE, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali Özdemir ve İlçe protokolü ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Mezuniyet töreninde Meslek Yüksekokulu halk oyunları ekibinin gösterileri ilgi ile izlendi. Öğrenciler, konuşmaların andından keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar. Daha sonra davetlilere pilav ve ayran dağıtıldı. 

Son Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, Pazar