Genel Bilgiler

Meslek Yüksekokulumuzun 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı itibari ile 17 adet derslik, 1 adet konferans salonu, 3 adet anfi, 1 adet bilgisayar laboratuarı, 1 adet kütüphane, 1 adet Müdür odası, 2 adet Müdür Yardımcısı odası, 1 adet Yüksekokul Sekreteri odası, 8 adet Öğretim elemanı odası, 5 adet İdari büro, 1 adet depo, Basketbol-Voleybol sahası ve öğrenci  kantini bulunmaktadır.

b- Kütüphane:

Hisarcık MYO kütüphanesi 1994-1995 öğretim yılında aktif olarak faaliyete başlamıştır. Kütüphanede okulda verilen derslerle ayrıca genel kültür konularında kitaplar ve süreli yayınlar mevcuttur. Kütüphanede 2450 adet kitap, 2 Adet Süreli Dergi ve okulumuzun bölümlerini ilgilendiren çok sayıda süreli yayın mevcuttur. Gerekli kitaplar kütüphane tarafından temin edilmektedir.

 c- Laboratuvar:

Yüksekokulda derslerin teorik kısımları sınıflarda, uygulama kısmı ise bilgisayar laboratuarında yürütülmektedir. Bunun için 1 Adet 41 bilgisayarlı(80 kişilik) T-Cleint’lı Bilgisayar laboratuarı kurulmuştur. (projeksiyon desteklidir). Muhasebe için kullanılan programlar yanında Microsoft  Office Programları ve diğer güncel programlar öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır. Yüksekokulda İnternet bağlantısı sürekli  bulunmaktadır.

d- Barınma :

Hisarcık İlçesi’nde Özel Müteşebbislere ait Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları mevcut olup yeterli kapasiteye sahiptir. Ayrıca evde kalmak isteyen öğrenciler vatandaş tarafından kiralanmış evlerde kalmaktadır.

e- Sosyal, Sportif  ve Kültürel Faaliyetler:

Yüksekokul öğrencileri Programlar arası Futbol, basketbol ve voleybol turnuvaları düzenlemektedirler. Yüksekokul içerisinde her yıl tekrarlanmak üzere satranç turnuvası düzenlenmiş olup, satranç oynamak isteyen  öğrenciler için özel oda tahsis edilmiştir.

Yüksekokulumuz her yıl en az iki defa gerçekleştirilmek üzere planlı geziler düzenlemektedir.

            Öğrencilerin halk ile bütünleşmesini sağlamak amacıyla, Halk konseri ve nevruz kutlamaları kampus alanı içerisinde gerçekleştirilmektedir.  

Son Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, Salı